16 липня 2019 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Діяльність райдержадміністрації
Прес-центр
Район сьогодні
 • Розпорядчі документи
 • Регуляторна політика
  Публічна інформація
  Інформація з установ району
  Оголошення
  Програми та стратегії району
  Виконання програм та стратегій
 • Децентралізація влади
 • Самоорганізація населення
 • Вивчення громадської думки
 • Очищення влади
 • Електронне звернення
 • Вакансії державної служби
 • Інвестиційний довідник
 • Запобігання проявам корупції
 • АРХІВ НОВИН

  « Липень 2019 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31        

  BPD

  pravo

  Середа, 06 лютого 2019 15:28

  На Волині провели зимовий облік червонокнижних видів тварин

  З метою визначення чисельності та стану популяції зубра на території області та на виконання окремого доручення Мінприроди України від 8 лютого 2010 року №66-од щодо забезпечення збереження та відновлення зубра, проведено зимовий облік «Цуманської» субпопуляції кавказько-біловезької лінії зубра.

  Зокрема, облік здійснювався методами маршрутного обліку по слідах, а також шляхом обстеження місць підгодівлі тварин та їх зимових скупчень. Враховуючи інформацію єгерів мисливських господарств, розроблено три маршрути облікових груп.

  До слова, облік проводився фахівцями управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації спільно з єгерями господарств ДП «Звірівське ЛМГ», ТзОВ «Майдан «Мисливський», за участі представників Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» та голови президії обласної ради Українського товариства охорони природи.

  Окрім того, під час здійснення обліку червонокнижних видів тварин додатково проведено обстеження території вольєру ДП «Звірівське ЛМГ», де виявлено свіжі сліди двох особин зубра (самці). Додатково обліковцями в кв. 13 Муравищенського лісництва зафіксовано одну особину орлана білохвоста.

  Таким чином, в результаті проведеного обліку зафіксовано наявність 16-ти особин зубра на території мисливських угідь ДП «Звірівське ЛМГ» та ТзОВ «Майдан «Мисливський», з них три – молодих особини та 13 – дорослих особин, а також одну особину орлана-білохвоста.

  Довідково: на території Волині зубри з’явилися з 1965 року, куди їх завезли з Біловезької Пущі в рамках чинної на той час програми з реакліматизації. За роки незалежності з 200-220 особин залишилася незначна їх кількість.

  Зубри не є чужими для Волині, вони були мешканцями правічних, первісних волинських лісів із незапам’ятних часів, століттями проживаючи поруч із людиною. Саме тому ця унікальна і рідкісна тварина потребує захисту і турботи, адже за останні 25 років популяція зубра істотно зменшилася і знаходиться на межі зникнення в Україні.

  Управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації

  Переглядів 120
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Володимир-Волинська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Володимир-Волинській райдержадміністрації.
  Адреса: 44700, м.Володимир-Волинський, вул. Небесної Сотні, 3, т.24467, E-mail: post@vvadm.gov.ua
  © 2014 vvadm.gov.ua