19 жовтня 2017 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Діяльність райдержадміністрації
Прес-центр
Район сьогодні
 • Розпорядчі документи
 • Регуляторна політика
  Публічна інформація
  Інформація з установ району
  Оголошення
  Програми та стратегії району
  Виконання програм та стратегій
 • Децентралізація влади
 • Самоорганізація населення
 • Вивчення громадської думки
 • Очищення влади
 • Перелік земельних ділянок
 • Електронне звернення
 • Вакансії державної служби
 • Інвестиційний довідник

  АРХІВ НОВИН

  « Жовтень 2017 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
              1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31          

  Вівторок, 06 травня 2014 14:50

  Культура

   На Ваш запит відділ культури та туризму райдержадміністрації інформує про проведену роботу відділом культури та туризму райдержадміністрації в II кварталі 2017 року для подання на веб-сайт:

  До Дня гумору в закладах культури району проведено вечори гумору та розважальні програми: «Хай звучить веселий сміх,щоб гарний настрій був у всіх», «Посміхнімось щиро друзі», «Сміх продовжує життя», «Торба сміху, собі на втіху», «Першоквітнева гуморина», «Смійтесь на здоров’я» , «Вечір веселого дозвілля»

               4 квітня 2017 року у центральній районній бібліотеці  відбувся методичний день для бібліотечних працівників району.  Розглядались актуальні питання роботи книгозбірень. Зокрема, директор районної централізованої бібліотечної системи Людмила Сулік, акцентувала увагу присутніх на методах формування позитивного іміджу бібліотек, презентації своїх установ та діяльності в період реформи децентралізації. Також розглядалось питання запровадження для класифікації документів в бібліотеках Універсальної десяткової класифікації як міжнародної класифікаційної системи, припинивши використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №177 від 22 березня 2017 року.

             09 квітня в приміщенні Володимир-Волинської центральної районної бібліотеки під врочисту мелодію пасхальних пісень у виконанні квартету «Акорд» що звучали з аудіо запису розпочалося засідання клубу «У колі друзів» під назвою «Свята Пасха йде до хати». Ведучі масового заходу провідний бібліотекар Тетяна Гричук, бібліотекар 1 категорії Тетяна Абаліхіна та президент клубу Марія Гудзенко ознайомили присутніх з рецептами випікання паски, розписом крашанок, великодніми стравами. Члени клубу вели цікавий діалог про великодні вірування  і легенди, народні звичаї. На викладці літератури «Світле  воскресіння Христове» була зібрана інформація про пісні, ігри, святкові страви, традиції, загадки, прикмети – те, що допоможе кожному віднайти багато цікавого та корисного. На закінчення заходу прозвучала пісня О.Вінника «Молитва за Україну», з побажаннями миру, злагоди, добра, єдності.

  В бібліотеці-філії с.Зимне відбулась патріотична година «Україна понад усе» . Присутні користувачі бібліотеки мали змогу ознайомитися із виставкою свтлин «Герої серед нас» , яка експонується у бібліотеці та почерпнути багато цікавої та важливої інформації  із захоплюючої розповіді бібліотекаря 1 категорії бібліотеки-філії с.Зимне Пріми Світлани Михайлівни.

                У рамках заходів із відзначення на державному рівні 100-річчя Української революції 1917-1921 років, у Володимир-Волинській ЦРБ діє розгорнута книжкова виставка «Це нашої історії рядки». Матеріали книжкової виставки відтворюють доленосні для України історичні події становлення нашої незалежності, утвердження української державності, військової доблесті захисників рідної землі. Також виставка містить відомості про життя та діяльність патріотів – визначних діячів цього визвольного руху, борців за національну ідею. Цікаві статті з науково-популярних періодичних видань, в тому числі матеріали краєзнавчого змісту, допоможуть всім тим, хто прагне збагатити свої знання з історії України.

  До дня довкілля в закладах культури району проведено бесіди: «Довкілля – здорове існування людини», «Збережемо чистим довкілля», «Світ навколо тебе», «Майбуття залежить від нас»,  «Наша планета – колиска життя»; виховні години: «Нехай земля квітує всюди – природу збережемо, люди!», «Голос рідної природи, серцем слухати навчи».

  З метою вивчення питання та пошук можливостей для вдосконалення даної ділянки роботи  11 квітня в центральній районній бібліотеці відбулось засідання ради при директору: «Стан перереєстрації користувачів у бібліотеках-філіях сіл: Зоря, Ласків,  Хобултова,   та відповідність статистичних даних первинному обліку».

              До Великодніх свят в районному будинку культури організовано виставку пасхальної атрибутики «Як Великдень на дворі то і писанка на столі…». За результатами журі  І місце здобули  Любов Франчук  БК с.Лудин у номінації «Волинська писанка» та  Валерія Лоборук БК м.Устилуг за композицію з писанок для дизайну сучасного інтер’єру , ІІ місце – БК с. Зимне за сучасне креативне вирішення композиції. Подяками за писанки нагороджені: Галина Огороднічук   – клуб с.Новосілки, Галина Отченаш та Надія Халімон – БК с.Рогожани, Галина Рой – БК с.Овадне, Ольга Приступа – БК с.Красностав  за збереження народних традицій та презентацію автентики, Тетяна Кішта – БК м.Устилуг за творчу роботу у кольорових писанках, Аліна Шулик – клуб с.Поничів за збереження традицій Волинської писанки, Надія Прогонюк – клуб с.Когильне за кольорове штрихування писанок. Подяками за рушники нагороджені: Віра Джус – клуб с.Поничів, Лариса Савюк та Тетяна Савюк - клуб с.Новосілки, Валентина Сорочук – клуб с.КогильнеОлена Паюк – БК с.Лудин, Тетяна Каран  - БК с.Ласків.

              В закладах культури району організовано виставки: «Моя писанка найкраща», «Писанкове диво», «А вже недалечко червоне яєчко», «Сонячний Великдень», «Великодня писанка» «Писанка мальована з любов’ю дарована», «Світле свято Великодня»; проведено дитячі свята: «Таємничий світ великодньої писанки», «Великі дзвони дзвонять», «Свята паска йде до хати»; ігрове свято: «Котилося яєчко на золоте крилечко», «Лунає голос із небес – Христос Воскрес!».

              17 квітня в Устилузькій дитячій школі мистецтв – музеї-садибі Ігоря Стравінського відбувся творчий звіт викладачів та учнів школи. Свято мистецтва, яке подарували  жителям міста та району юні музиканти та їхні викладачі, пройшло на високому професійному рівні.

  До 31-ї річниці на Чорнобильській АЕС в закладах культури проведено виховні години, дитячі ранки, тематичні вечори: «Чорний біль і скорбота  України», «Чорнобиль – скривджена земля», «Гірчить Чорнобиль крізь роки», «На чорнобиль журавлі летіли», «Попіл Чорнобиля в наших серцях», «Тривожні дзвони Чорнобиля», «Біль Чорнобиля з роками не минає», «Чорнобильське горе» ,«Полин - сльозою омивається душа» ,«Терновий вінець Чорнобиля», «Одвічний слід на Україні»,«Трагедія Чорнобиля», «Земля, хоч і згорьована, та невмируща»,«Чорнобиль і досі болить», «Мов постріл у серце твій вибух, Чорнобиль» ,«Чорнобиль. Як це було…»

  До Дня пам'яті аварії на Чорнобильській АЕС працівниками районного будинку культури у залі засідань райдержадміністрації проведено вечір пам’яті: «Чорнобильський вітер по душах мете».

  4 травня в центральній районній бібліотеці пройшов методичний день для бібліотечних працівників району, де розглядались питання бібліотечного обслуговування для потреб громади, актуальні питання роботи бібліотек. Директор РЦБС Людмила Сулік зробила аналіз роботи книгозбірень району за 1 квартал 2017 року та наголосила на активізацію роботи бібліотек по застосуванню інноваційних методів в роботі, а також звернула увагу присутніх про активне відзначення пам’ятних дат травня місяця, зокрема Дня Європи в Україні, тощо. Бібліотечні працівники переглянули презентацію сільської книгозбірні, та активно взяли участь у професійному спілкуванні «Спілкуємось. Вивчаємо. Запроваджуємо».

  04 травня 2017 року в с.Гірка Полонка Луцького району відбувся обласний фестиваль вокально-хорового мистецтва, виконавців розмовного жанру ветеранів війни і праці, національно-визвольних змагань, присвячений 72-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі в якому прийняв участь народний аматорський хор ветеранів війни та праці «Пам'ять» районного будинку культури.

  7 травня проведено півфінал талант-шоу, який проходив у районному будинку культури, а 28 травня у фінальному концерті взяли участь 18   учасників, які вийшли у фінал з різних сіл району. Третє місце дісталося творчій сім’ї Костюків, колективу «Арифметика любов’ї» та отримали сертифікат на 3 тисячі гривень. Друге місце виборов фокусник Руслан Пальчишин та отримав сертифікат на 5-ть тисяч гривень. А першість здобув бібліотечний «клуб Одарка» бібліотеки-філії с.Хобултова та отримали сертифікат на 10-ть тисяч гривень.

  Напередодні Дня пам’яті та примирення користувачі бібліотеки-клубу села Бегета, завітали до ветерана Другої світової війни Мороза Миколи Гавриловича привітати зі святом та зафіксувати для історії події, в яких Микола Гаврилович приймав участь.

                9 травня відбулось наше спільне свято, урочисті вшанування в селі Лудин з нагоди Дня пам’яті та примирення, Дня Перемоги у Другій світовій війні. З уст ведучої звучали  зворушливі поетичні рядки  реквієму – пам’яті бібліотекаря місцевої бібліотеки – Франчук Л. Є. біля пам’ятника загиблим односельчанам і навколишніх сіл. Спільну молитву за всіх загиблих провів отець Сергій Свято-Миколаївської церкви. Вінки і квіти тим, хто не повернувся з поля бою до рідних домівок. Ніколи не забути подвиги наших дідів і батьків,пам’ятати історію свого краю висловлювали виконуюча обов’язки старости сіл Лудина, Амбукова, Рокитниці, Черникова – Півницька Ж. Л.,директор Лудинської ЗОШ – Гладчук Л. В., депутат Устилузької міської ради – Ковальчук Н, В., заступник начальника прикордонного відділу «Амбуків» - лейтенант Купрійчук Я. С. Літературно-музичну композицію підготувами учні нашої школи і дитячого садочка «Сонечко». Численні вітання одержав єдиний ветеран нашої околиці, учасник та свідок тієї страшної війни – Мисюра Василь Гнатович. Минуле завжди з нами. Воно нас повчає,виховує та наставляє. Бібліотека-філія провела акцію «Прочитай книгу про війну».

             З нагоди дня пам’яті та примирення, 72-ї річниці перемоги у Другій світовій війні біля пам’ятників загиблих односельчан 9 травня в населених пунктах району відбулися мітинги,  панахиди за загиблими в роки Другої світової війни – на фронтах, у партизанському русі, національно-визвольній боротьбі, в концтаборах, у тилу, померлих від ран і старості, а також за тими, хто відстоював територіальну цілісність й незалежність нашої держави в зоні АТО, в розквіті сил відлетів Небесними Сотнями у вічність. Для присутніх було організовано тематичне вітання працівниками закладів культури та загальноосвітніх шкіл. Проведено години пам’яті, концерти колективів аматорського мистецтва, вітання ветеранів на дому: «Низький уклін вам, ветерани», «Знов білим цвітом вкрилися сади, і знов приходить свято Перемоги…», «Пам'ять про вас в наших серцях жива», «Вклонися, мій травню, високим могилам!», «Війна відгриміла та пам'ять жива», «Вклонімося великим тим рокам», «Подвиг, який не забутий», «Пам'ять, яку втратити неможна», «Поєднаймось у шані глибокій», «Низький уклін вам, ветерани», «Хвилина мовчання пекуча й терпка».

                   12 травня 2017 року, пройшов День депутата Володимир-Волинської районної ради. Основною темою зустрічі стали проблеми та перспективи розвитку закладів спільної комунальної власності територіальних громад нашого району. У ході проведення Дня депутата районні обранці відвідали об’єкти, на ремонт та реконструкцію яких виділялися кошти з районного бюджету, а саме: районний будинок культури, центральну районну бібліотеку, територіальний центр соціального обслуговування та Устилузьку дитячу школу мистецтв – музей-садибу Ігоря Стравінського.

                 Провідний спеціаліст відділу культури та туризму райдержадміністрації Галина Руденчук ознайомила з роботою та проблемами районного будинку культури. Зокрема, вона наголосила, що при будинку культури функціонує 12 клубних формувань (в яких задіяно 169 чол.), з них 3 колективи для дітей (учасників – 44 чол.). 5  колективів районного будинку культури носять звання «народний»: хор культпрацівників району «Любисток», хор ветеранів війни та праці «Пам’ять», концертно-художня бригада, театр, ансамбль танцю «Дружба». Творчі колективи районного будинку культури беруть участь у фестивалях, спільних міськрайонних заходах,  в обласних оглядах-конкурсах, де здобувають призові місця. Але при цьому є ряд певних проблем, вирішення яких значно покращило б роботу РБК, серед них – оновлення стану матеріально-технічної бази, оснащення їх звуковою, світловою апаратурою, музичними інструментами, сценічними костюмами.

               Районні обранці запевнили, що прикладуть максимум зусиль аби зберегти районний будинок культури та центральну районну бібліотеку, як осередок єднання об’єднаних територіальних громад. Після цього присутні переглянули виступ аматорських колективів районного будинку культури та ознайомилися з матеріально-технічною базою РБК.

               Далі учасники заходу ознайомилися з роботою районної централізованої бібліотечної системи та центральної районної бібліотеки.

  Бібліотеки системи, за словами директора Людмили Сулік,  протягом 2016 року обслужили 13064 користувачі. Книжкові фонди бібліотек району поповнились на 2799 примірників книг  на суму  38295 грн. На базі бібліотек-філій сіл Зимне, Ласків, Льотниче та Лудин працюють пункти вільного доступу до мережі Інтернет. Послугами пунктів протягом року скористались 4037 користувачів.

  Позитивним є те, що з місцевого бюджету для поповнення бібліотек РЦБС новими книгами було виділено 55779 грн. За ці кошти придбано 1233 примірники книг та розподілені між бібліотеками системи. Виділено з районного бюджету і кошти для передплати періодичних видань. В той же час приміщення ЦРБ потребує капітального ремонту, а бібліотеки покращення матеріальної бази.

                  Після відвідин бібліотеки депутати ознайомились з роботою територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Володимир-Волинської РДА та вирушили до м. Устилуг де оглянули дитячу школу мистецтв – музей-садибу Ігоря Стравінського.

                  14 травня проведено свято села у Хмелеві. Гарне і цікаве свято підготували місцеві культпрацівники разом із ведучими Надією Козічук і Антоніною Степанюк. Співали фольклорний колектив «Хмелівчанка» і вокальна група «Барвінок» з будинку культури села Хмелівка, завідуючий клубом з Житань Сергій Юхно, школярі і місцеві жителі Надія Януш, Галина Медведська, Надія Прокопчук, Марійка Голод та Світлана Калашнюк.
  Гучними оплесками і щирими словами вітали наймолодшу подружню пару – Олексія та Віталію Колянів й найстаршу – Михайла та Ніну Калашнюків, котрі уже 47 років у парі, 90-річну довгожительку Ганну Томчук та наймолодшого Михайла Коляна. Тут вшанували і молоду бабусю Олену Павлович та хазяйновитого газду Василя Павловича, привітали трирічну Софію Тищук, яка якраз святкувала день народження, й громадського активіста Ольгу Соколову,

  котра презентувала свої вишивки.

               Це свято відбулося на День матері, то не забули Галину Тищук та Аліну Гонтарук, котрі виховують по п’ятеро дітей. Згадали сільського депутата багатьох скликань, колишнього секретаря сільради Віру Єдинак, котра трудилась три десятки літ, як і листоноша Ольга Маїло. Слова вдячності линули Миколі Маїло, котрий щотижня і багато років поспіль здає донорську кров – завдяки йому не одне життя врятовано.
  Очільники сільради відзначили подарунками ветеранів праці й колишніх колгоспників Віру Лапчук і Ганну Крису, які за сумлінну працю у радянські часи нагороджені орденом «Дружби народів» і Знаком Пошани. Цього дня вшанували всіх колгоспних пенсіонерів, які проживають у селі, й помолилися за тих, хто відійшов у засвіти, й серед них шанована медичка Ніна Пилипюк.
  Гідно виконували свій обов’язок перед державою та народом у АТО на сході Богдан Сташків, Михайло Нурматов, Павло Соснін і Олексій Колян. Хвилиною мовчання вшанували Ігоря Хомюка, котрий віддав своє життя за Україну.
  За щедро накритими столами до пізнього вечора над селом лунали пісні. Малечу розвеселяли піксики, діти стрибали на батуті – про ці забаганки для них подбав фонд «Прибужжя» народного депутата Ігоря Гузя.Начало формы

               До Дня Матері та Міжнародного дня сім’ї в закладах культури району проведено дитячі ранки: «Тобі моя ніжність і серце», «За все , що маю, дякую тобі», «Низький уклін вам, матері»; концерти колективів аматорського мистецтва: «Ми завжди будем прославляти ту жінку, що її звуть мати», «Матусенько, голубонько, благословенна тричі будь», «Квітни, моя родино», «За все, що маю, дякую тобі»; розважальне свято: «Ми йдем веселі, ми йдем щасливі, ми несем матусі квіти запашні», «Щаслива родина - міцна сімיя», «Вона – любов, вона – печаль і втіха…», «Родина, як зірка єдина».

             До Міжнародного Дня вишиванки, 18 травня 2017 року в приміщенні Володимир-Волинської ЦРБ відбулася зустріч з майстринею-вишивальницею Галиною Савіною. Відкрила масовий захід директор РЦБС Людмила Сулік, яка повідомила про історію створення та особливості відзначення Дня вишиванки в Україні. Провідний бібліотекар ЦРБ Тетяна Гричук розповіла легенду про вишиванку, ознайомила присутніх з історією виникнення української вишивки від давнини та сьогодення, в якій яскраво і повно розкривається душа народу і споконвічне прагнення українців до прекрасного. Головною темою захоплюючого та цікавого діалогу з Галиною Савіною були українські вишиванки, які так чудово вишиває майстриня. Вишиті сорочки пані Галини носять не тільки в Україні, але й далеко  за її межами, а саме: в Польщі, Канаді, Італії, Португалії, Бельгії, Англії. З технікою вишивання, схемами вишивок, матеріалами та інструментами, характерною особливістю вишивки різних областей України присутні мали можливість познайомитися на виставці літератури «Вишивка на Україні – світ краси і фантазії».

              19 травня 2017 року молодь, яка відвідала центральну районну бібліотеку, мала можливість отримати цікаву інформацію про країни Європейського Союзу та шляхи України до Європи, під час єврохвилини цікавих повідомлень «Знайомтесь! Європейський Союз», яка присвячена Дню Європи. Радо молодь прийняла звістку про безвізовий режим короткочасних поїздок громадян України по країнах ЄС. Вагомим доповненням до цього заходу стала книжкова виставка «Європейська інтеграція: крок за кроком».

             До Дня Європи в Україні в клубних закладах району  проведено: усний журнал: «Багатолика Європа»; концерт колективів аматорського мистецтва: «Я – українець. Я - європеєць»; вікторини: «Взнай країну за описом», «Україна – вікно в Європу»; бесіди: «Подорож по світу», «Європа – наш спільний дім», «Україна в європейській родині», «Нова Україна у новій Європі»; пізнавальну годину: «Багатолика Європа».

  В бібліотечних закладах  оформлені книжкові виставки:  «Європейські цінності і України», «Європейський вибір – веління часу і життя», «Україна на шляху до Європи», «Письменники Європи – дітям».

  До Дня пам’яті жертв політичних репресій 21 травня в приміщенні Володимир-Волинської ЦРБ було проведено історичну годину «Лицарі патріотичного слова». Провідний бібліотекар Тетяна Гричук розповіла про масштаби репресій, що здійснювалися проти літератури та її творців, проти політичних діячів, діячів мистецтва, які відстоювали права людини і першими прокладали шлях до розвитку демократії. Користувачка бібліотеки Валентина Черенюк зупинилася на постатях українських поетів Василя Стуса та Василя Симоненка, чиї творчі та людські долі передчасно завершилися, але поетичний і духовний шлях триває і понині. Долучилася до виступів Інна Совальська – викладач Володимир-Волинського педколеджу імені А.Кримського та прочитала власний вірш «Співцям української ліри». Доповнила масовий захід виставка літератури «Реабілітовані історією» де можна було взяти книгу, яка зацікавила присутніх на масовому заході.

  25 травня проведено свято села у Поничеві: «Моє село – моя історія живॻ. У програмі святкування були розваги для дітей, дорослих та святковий концерт. Маленьких жителів розважали клоун  Бантик ( Віра Джус – завідувач клубу с. Поничів) та Фантик (Ольга Мельничук – директор БК с. Льотниче).  Привітати гостей та жителів приїхали колектив «Вернісаж» з  Льотничого, дитяча вокальна група «Дивограй», гурт працівників культури «Кульбабки»  Зимнівської ОТГ , дитячий вокальний гурт з  Володимирівки «Калинонька»  з солісткою Світланою Сидорук. Музичне оформлення свята здійснювали Павло Мельничук, Станіслав Грицюк та Дмитро Гур’єв.

  До Міжнародного дня захисту дітей в закладах культури району проведено театралізовані свята, конкурси, ігри, розваги, дитячі ранки: «Моє дитинство золоте», «Країна дитинства», «Хай завжди буде сонце», «Хай у кожної дитини живе любов до Батьківщини», «Веселимось, граємо, літечко вітаємо», Щасливе дитинство», «Хай на землі не в’януть квіти, хай діти радісно живуть», «Усміхнися, сонечко ласкаве, і дитинство наше збережи», «Чарівний світ дитинства», «Сонячні краплинки», «Літо – пора розваг», «Сходинки мудрості», «Подорож до країни «Забава».

               Працівники районного будинку культури спільно з працівниками відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді і службою у справах дітей райдержадміністрації, у районному будинку культури організували справжню феєрію свята із конкурсами, піснями та забавами.  Урочисте дійство розпочалося конкурсом малюнків на асфальті "Моє дитинство веселкове", а далі були цікаві конкурси, забави та пісенні дарунки.

               Зі сцени дітей вітали зі святом юні артисти - вихованці районного Будинку школяра, а також учасники аматорського театру районного будинку культури. У гості до присутніх сьогодні завітали персонажі твору відомого українського письменника Всеволода Нестайка "Країна сонячних зайчиків" та багато інших казкових персонажів, серед яких Буратіно та Мальвіна, Котигорошко, Колобок та Хитра Лисиця.

                  9 червня 2017 року у районному будинку культури відбувся районний етап відбіркового туру конкурсу дитячої творчості «Яскраві діти України», у якому взяли участь тридцять дітей із нашого району та об'єднаних територіальних громад. Перемогу здобули учениці загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня с. Хобултова, сестри Анна та Юлія Акієви з піснею «Балада про мальви». Саме вони представляли наш район на обласному етапі конкусу в м. Луцьку в номінації «Середня вікова група (10-12 років)».

               15 червня, для бібліотечних працівників району, у Володимир-Волинській центральній районній бібліотеці відбувся семінар на тему «Бібліотеки і бібліотечне  бслуговування крізь призму потреб місцевих громад» Семінар відкрила директор РЦБС Сулік Людмила Федорівна, яка у своєму виступі наголосила про те, як з розвитком суспільства змінюється місія бібліотек, якою повинна бути сучасна бібліотека, як зробити так, щоб бібліотека стала привабливою, корисною та потрібною для громади. Найбільш актуальним для бібліотек стає завдання – створення позитивного іміджу установ, формування надійної репутації серед широкої громадськості. Створення ОТГ спонукають бібліотеки до технічної та технологічної модернізації. І щоб стати незамінними у соціально-економічному та культурному розвитку ОТГ необхідно мати чітке уявлення стосовно ролі бібліотек у цьому процесі. Бібліотечні працівники району мали змогу наглядно побачити запропоновану схему та ознайомитися з методичними матеріалами представленими на інформаційній бібліотечній виставці «Бібліотека. Громада. Користувач».

                Консультаційну пораду на тему «Бібліотекар як учасник процесу читання та його популяризатор» надала провідний бібліотекар ЦРБ Гричук Тетяна Олександрівна, яка наголосила на тому, що головна мета сучасних книгозбірень – це забезпечення інформаційних потреб як реальних, так і потенційних користувачів, використовуючи різні види і форми обслуговування, а також відмітила важливу роль обізнаності бібліотечних працівників в літературі, що сприяє підвищенню іміджу бібліотек.

                Провідний бібліотекар ЦРБ Нестерук Наталія Іванівна висвітлила тему «Бібліотеки – інформаційні та навчальні центри для молоді», в якій наголосила про активну роботу книгозбірень в роботі з молоддю. Провідний бібліограф ЦРБ виступила з темою «Довідково-бібліографічне та інформаційне забезпечення жителів громади, звернула увагу на актуальності довідково-бібліографічного апарату в бібліотеках.

               Бібліотечні працівники району мали можливість ознайомитися з досвідом: бібліотекарів 1 категорії бібліотек-філій с. Хобултова Рудь Ірини Григорівни – та бібліотеки-філії с.Бубнів Ткачук Галини В’ячеславівни , почути висновки опитування «Якою має бути бібліотека вашої громади?», від своїх колег:бібліотекаря 1 категорії бібліотеки-філії с. Володимирівка Ковальчук Тетяни Никифорівни, бібліотекаря 1 категорії бібліотеки-філії для дорослих м. Устилуг Солодухи Тетяни Юріївни.

             Працюючи у групах, бібліотекарі спілкувалися та моделювали роль бібліотеки у житті громади: «Бібліотека вашої громади – ЦЕ:…» Спілкування було активним та плідним.

             На засіданні клубу «У колі друзів» 18 червня, в день медичного працівника у Володимир-Волинській ЦРБ відбулася зустріч з лікарем  Євгенією Федорчук  «Зелені ліки навколо нас». Відкрила засідання клубу  бібліотекар 1-ої категорії Тетяна Абаліхіна, розповівши легенди про цілющі рослини, які ростуть на Україні. Лікар, Євгенія Федорчук ознайомила  присутніх з найпоширенішими у медичній практиці лікарськими рослинами, порекомендувала способи їх обробки, зберігання та застосування. Також члени клубу «У колі друзів»  дізналися про роль рослин у лікувальному харчуванні, ділилися інформацією та записували рецепти, які сприяють поліпшенню та збереженню здоров 'я. Доповненням до цікавого та захоплюючого діалогу стала книжково-ілюстративна виставка літератури «Природа – вічне джерело життя і краси», книги та періодичні видання якої розкривають цілющі і дивовижні властивості рослин. Серед членів клубу є три медичних працівника, яких  квітами, теплими та  щирими словами і скромними подарунками привітали присутні на масовому заході.

  22 червня проведено міськрайонні заходи, приурочені Дню скорботи і вшанування пам'яті жертв війни. У пам'ять загиблим у війні на Сході України відбулась панахида та покладання квітів до обеліску Слави, що на площі Героїв, Стели пам'яті та пам’ятного знаку жертвам тоталітарних режимів, який знаходиться на валах городища.

  В закладах культури району проведено бесіди: «Нам не забути дні війни, навіки в пам’яті вони», «Вклонімося тим, хто поліг у бою»,  «Забуттю не підлягає», «Спинись, людино, серцем поклонись», «Вклонімося великим тим рокам», «Хай завжди палає пам’яті вогонь», «Дороги крізь вогонь і смерть»; година пам’яті: «Пам’ятаєш, земле, 41-й, ти нічого, земле, не забудь», «Ніхто не забутий. На попіл ніхто не згорів», «Незабутній день війни»,  «Ніхто не забутий, ніщо не забуте»; історичні години: «На березі вічності», «Міфи й реальність»,   «Ще довго пам’яттю болітиме війна», «Червень, який змінив життя покоління», «Ще спала затуманена земля, а небо вже здригалося у злобі…».

                 25 червня в центральній районній бібліотеці був проведений інформаційний калейдоскоп «Олена Пчілка: творчість та доля», присвячений 168 річниці від дня народження Олени Пчілки – української письменниці, громадської діячки, педагога, редактора,видавця. Бібліотекар 1 категорії ЦРБ Тетяна Абаліхіна ознайомила користувачів з життям і творчістю Олени Пчілки, знаної в історії нашої культури як матері Лесі Українки, та як сестри Михайла Драгоманова.

               До уваги користувачів бібліотеки була представлена книжкова виставка «Велика донька України», яка відтворила яскраві сторінки її творчої біографії, твори для дітей, поетичні та прозові твори.

               З нагоди відзначення 21-ї річниці Конституції України, 27 червня 2017р. в приміщенні Володимир-Волинської центральної районної бібліотеки відбувся каскад інформаційних повідомлень «Основа моєї держави – Конституція». Провідний бібліотекар Тетяна Гричук зупинилася на найважливіших історичних моментах конституційного процесу від «Правди і статуту» Ярослава Мудрого,«Конституції»  Пилипа Орлика та до прийняття Основного Закону держави – Конституції України. Доповнила масовий захід книжкова виставка «Конституція – основний Закон», матеріали якої розкривають історію створення Конституції, основні її засади, особливості прийняття та цікаві факти про Конституцію України.

              До Дня молоді в закладах культури району проведено: концерти колективів аматорського мистецтва: «Квітуй у пісні і добрих справах, чарівна молодість моя», «Молодість і пісня крізь роки крокують»; спортивне свято:«Спорт. Молодь. Здоров’я»; розважальні свята:« Нумо хлопці і дівчата»,  «Стоп кадр» , «Ми юний цвіт нової України»,  «Молодість – невпинне джерело любові», «Ми юний цвіт нової України», «Секрет молодості», «Своє майбутнє, зміну молоду, віншує щиро славна Україна», «Незрівняний молодості шлях»,  «У колі друзів»,  «Сила і грація».

   27 червня 2017 року в районному будинку культури відбулися урочисті збори та святковий концерт з нагоди Дня Конституції України. Вінцем урочистостей став святковий концерт, який подарували присутнім заслужений народний ансамбль пісні й танцю «Колос».

  До Дня конституції України в закладах культури проведено: тематичний вечір: «Основа життя – мій закон основний»: концерти  колективів аматорського мистецтва: «Квітуй, Україно, і слався в віках»,  «Ми – надія твоя, Україно», «Україна в серці і пісні», «Ми співаєм про тебе, прекрасна країно», «Квітни садами, слався піснями, рідна країно моя», «Живи та міцній, наша юна Державо», «Моя держава»; експрес-гра: «Подорож країнами Закону, Права і Моралі»; бесіди:  «Виховуємо громадянина демократичної держави»;  усний журнал: «Конституція України – новий відлік часу»; історична година: «Одна в нас мета – Україна»; правова година: «Конституція України – книга про твої права і обовязки»; тематичне свято: «Живи та міцній наша юна державо».

  З метою організації змістовного відпочинку дітей під час літніх канікул, в бібліотеках Володимир-Волинської ЦРБ проведено: літературний сміхограй: «Смійся, читай, себе пізнавай»; казкову вікторину: «Про всі казки згадаємо»;                                                                                         турнір любителів природи: «Знай. Люби. Бережи»; гру-вікторину: «Місце зустрічі – острів Всезнайки»; літературні жмурки: «Знайди героя казки»; пізнавальну гру: «Сонце і я  – найкращі друзі»; прем’єри нових книг: «Читач сказав «Браво!»;оформлено ряд книжкових виставок «У літо з книгою».

   Клубними працівниками проведено ряд заходів: розважальні програми, свята, конкурси: «Панночка-школярочка»; «Запали свою зірку»,  «Всі ігри в гості йдуть до нас»,  «А я просто українка, україночка», «Паростки майбуття», «Кришталеве джерельце» «День приємних сюрпризів»,  «Алло, ми шукаємо таланти»,  «Галявина веселих туристів», «Сузір’я талантів»,  «Діти грають залюбки».

  25 червня проведено свято села Овадне: «Село наш дім, наше коріння  й доля». В програмі свята виставка народних умільців,  ігри, розваги, концерт колективів аматорського мистецтва, святкова дискотека.

  Переглядів 2682 Останнє редагування Понеділок, 24 липня 2017 08:53
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Володимир-Волинська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Володимир-Волинській райдержадміністрації.
  Адреса: 44700, м.Володимир-Волинський, вул. Небесної Сотні, 3, т.24467, E-mail: post@vvadm.gov.ua
  © 2014 vvadm.gov.ua