15 жовтня 2019 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Діяльність райдержадміністрації
Прес-центр
Район сьогодні
 • Розпорядчі документи
 • Регуляторна політика
  Публічна інформація
  Інформація з установ району
  Оголошення
  Програми та стратегії району
  Виконання програм та стратегій
 • Децентралізація влади
 • Самоорганізація населення
 • Вивчення громадської думки
 • Очищення влади
 • Електронне звернення
 • Вакансії державної служби
 • Інвестиційний довідник
 • Запобігання проявам корупції
 • АРХІВ НОВИН

  « Жовтень 2019 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31      

  BPD

  pravo

  Понеділок, 03 грудня 2018 13:10

  Міжнародний день інвалідів – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед людьми з обмеженими фізичними можливостями

  Гуманність суспільства вимірюється ставленням до осіб з обмеженими можливостями. Адже, інвалідність – не вирок і люди, на чию долю випали нелегкі випробування, часто мають такі можливості і здібності, яких немає у інших. Вони не нарікають ні  на себе, ні на Всевишнього, а тим паче і від суспільства не вимагають чогось неймовірного, вони просто хочуть, щоб їх змогли побачити, відчути .

  Відзначення Міжнародного дня інвалідів – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед людьми з обмеженими фізичними можливостями, що потребують захисту та підтримки. Люди з особливими потребами – це не просто категорія людей. Це окремі життя, окремі трагедії, окремі людські надії. 

  Відтак, сьогодні, 3 грудня 2018 року, у культурно-мистецькому центрі імені Т.Г. Шевченка зібралися ті, кому з тих чи інших причин важко або не можливо самостійно подбати про себе.

  Зі словами підтримки й щирими побажаннями до них звернулися керівник апарату райдержадміністрації Сергій Романюк, голова міськрайонної організації інвалідів Галина Полякова і представники міської влади.

  - Рівень цивілізованості  кожного суспільства  залежить від того, як воно  ставиться до тих, кому з тих чи інших причин важко або не можливо самостійно подбати про себе. Завжди  турбота про осіб з інвалідністю в основному трималася на щирій добрій волі окремих людей. Адже вони  ніколи не вимагають до себе жалю, і як можуть зі всіх своїх сил пристосовуються до умов життя,  незалежно від віку і способу заняття для   них не потрібно щось особливе, лише елементарне - можливість жити, жити серед людей, прагнути спілкування і проявити себе - бути в суспільстві і відчувати себе його рівноправними членом. Тільки захищаючи гідность  людей з інвалідністю ми захищаємо своє людське обличчя.

  Практика показує, що люди з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними  членами суспільства, відмінними фахівцями, навіть політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів  суспільства жити і творити на його благо, - зазначив Сергій Йосипович.

  А також за активну громадянську позицію, дієву участь у роботі міськрайонної організації інвалідів, виявлений творчий потенціал і майстерність у виготовленні виробів художньо-декоративного мистецтва Сергій Романюк вручив Подяки голови райдержадміністрації та голови районної ради членам спілки, що проживають у районі.

  Довідково:

  За інформацією управління соціального захисту населення райдержадміністрації в районі проживає майже 1,5 тисячі осіб з обмеженими фізичними можливостями, що становить 7 % жителів району,  серед них - 107  дітей.  Поліпшити умови проживання, матеріальний стан, а також допомогти інтегруватися в активне суспільне життя – основні завдання органів державної влади.  

  На обліку щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває   107 осіб з інвалідністю. 18- ветеранів війни.

  З початку 2018 року оздоровлено 2 інвалідів внаслідок війни у “Салюті” м.Одеси  та “Батьківщина” м.Трускавця.  За  трьохстороннім договором (особа-управління-санаторій) - у Волинському обласному санаторії «Лісова пісня» с.Гаївка Шацького району  покращили своє здоров’я сім осіб, зараз у цьому ж закладі  на оздоровленні перебуває особа з інвалідністю 3 групи загального захворювання. Проведено оплату за надані послуги в сумі  47 754 гривні.

  За рахунок коштів державного бюджету  по безкоштовній  санаторно-курортній путівці в лікувально-оздоровчому закладі України Міністерства соціальної політики “Салют” м. Одеси отримала послуги з санаторно-курортного лікування особа з інвалідністю 3 групи загального захворювання.

  На обліку щодо забезпеченням  автотранспортом перебуває  27 осіб з інвалідністю та представників дітей з інвалідністю. За перше та друге півріччя 2018 року  виплачено компенсацію на бензин, ремонт та транспортне обслуговування 38   особам на суму  12718 гривень. 

  Виплачено  компенсаці за невикористану санаторно-курортну путівку у 2018 році  9 особам з інвалідністю на загальну  суму 4210 гривень,  в тому числі семи особам внаслідок війни - 3127 гривень.

  Одним  із напрямків соціальної допомоги  є безкоштовне  забезпечення осіб з вадами здоров’я  засобами реабілітації, протезно-ортопедичними виробами.

  Управлінням соціального захисту населення проводиться системна робота в напрямку забезпечення пільгових категорій громадян технічними та іншими засобами реабілітації. Цьогоріч  видано 22 направлення на виготовлення ТЗР та  106 - на протезно-ортопедичні вироби.

  Соціальному захисту та інтеграції інвалідів у суспільне виробництво сприяє  професійна реабілітація. Особа з інвалідністю з дитинства  у цьому році закінчила навчання за направленням управління в Житомирському вищому професійно-технічному училищі-інтернаті за спеціальністю Секретар керівника, проходила виробничу практику в управлінні соціального захисту населення.

  До Державної реабілітаційної  установи “Центр надання реабілітаційних послуг “Пролісок”  направлено 3 дітей з інвалідністю для отримання реабілітаційних послуг, одну особу з інвалідністю 3 групи загального захворювання направлено до Державної реабілітаційної  установи “Центр надання реабілітаційних послуг  осіб з інвалідністю “Галичина” для отримання реабілітаційних послуг та здобуття спеціальності живописець.

   В 2018 році влаштовано одну особу до  психоневрологічного будинку-інтернату. Бувають нарікання з боку родичів, що довго приходиться чекати на влаштування до інтернату, а особа неадекватної поведінки і це спричиняє певні незручності у  родині.

  За рахунок коштів державного бюджету  4 особам з обмеженими фізичними можливостями  надано матеріальну допомогу на лікування  одержали  4 осіб з інвалідністю на суму 2777 грн.

  За кошти районного бюджету та відповідно районної Програми соціального захисту населення на 2018-2019 роки  11 дітям з інвалідністю придбано солодкі подарунки, термокружки та канприладдя на суму 5449 гривень.

  З районного бюджету  на статутну діяльність громадської міськрайонної організації інвалідів у 2017 році виділено  фінансову  допомогу  в сумі 1500 гривень, у 2018 році – 3000 грн.

  В районі поступово впроваджується комплекс державних стандартів щодо безбар'єрного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів громадського та соціального призначення. З цією метою створено “комітет доступності”, щорічно розробляються заходи щодо забезпечення безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до соціальних об’єктів та проводиться моніторинг облаштування пандусів до них. Внаслідок проведеної у даному напрямку роботи 161 будівлю соціального призначення в районі облаштовано пандусами.

  Відділ з питань внутрішньої політики та інформаційної діяльності апарату райдержадміністрації

  Переглядів 233
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Володимир-Волинська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Володимир-Волинській райдержадміністрації.
  Адреса: 44700, м.Володимир-Волинський, вул. Небесної Сотні, 3, т.24467, E-mail: post@vvadm.gov.ua
  © 2014 vvadm.gov.ua