23 березня 2019 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Діяльність райдержадміністрації
Прес-центр
Район сьогодні
 • Розпорядчі документи
 • Регуляторна політика
  Публічна інформація
  Інформація з установ району
  Оголошення
  Програми та стратегії району
  Виконання програм та стратегій
 • Децентралізація влади
 • Самоорганізація населення
 • Вивчення громадської думки
 • Очищення влади
 • Електронне звернення
 • Вакансії державної служби
 • Інвестиційний довідник
 • Запобігання проявам корупції
 • АРХІВ НОВИН

  « Березень 2019 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31

  BPD

  pravo

  Головна>Новини>83 пам’ятки культурної спадщини району перебуває на державному обліку
  Понеділок, 11 червня 2018 11:49

  83 пам’ятки культурної спадщини району перебуває на державному обліку

  Володимирщина володіє величезною і різноманітною культурною спадщиною, в якій відбилася її складна, драматична історія, різнобарвна палітра спрямованих на неї в різні часи цивілізаційних впливів. Кожен пам'ятник чи споруда є символом тієї чи іншої події, епохи, котра відобразилась на житті краян й історії держави взагалі. Тож сьогодні, 11 червня 2018 року, під час оперативної наради у голови райдержадміністрації Наталії Василець провідний спеціаліст відділу культури та туризму райдержадміністрації Галина Руденчук  інформувала присутніх про хід укладення охоронних договорів на об’єкти культурної спадщини, які розташовані у районі.

  За її словами, на державному обліку перебуває 83 пам’ятки культурної спадщини:

  • 50 пам’яток історії, серед них одна національного значення - будинок, в якому жив і працював І.Ф.Стравінський в місті Устилуг.
  • 3 пам’ятки археології, серед них городище празько-корчацької культури періоду раннього середньовіччя в селі Зимне національного значення.

  Ще 1 пам’ятки архітектури місцевого значення – Вітряного млина, що знаходився у  с. Красно став, уже не існує.

  - З метою забезпечення захисту від загрози знищення, руйнування або пошкодження та дотримання режиму використання пам'яток, відділом культури та туризму райдержадміністрації переукладено п’ятдесят охоронних договорів з користувачами (власниками) пам’яток архітектури та містобудування, археології та історії місцевого значення, - зазначила Галина Сергіївна. – Ще 19 проектів охоронних договорів знаходяться у процесі підписання.

  Варто зазначити, що для укладення охоронних договорів на пам’ятки національного значення та наступного їх погодження, відповідно до Порядку укладання охоронних договорів, з Міністерством культури України, необхідна наявність облікової документації. Відтак, відділом культури та туризму райдержадміністрації визначено потребу та подано пропозиції Устилузькому міському, Зимнівському та Зарічанському сільським головам для виділення коштів на виготовлення паспортів та інших обов’язкових додатків на пам’ятки національного значення.

                Також у ході доповіді стало відомо, що райдержадміністрацією надіслано листи-клопотання про укладення охоронних договорів із  власниками Будинку залізничної станції в с. Бубнів, Млина мурованого (ХІХст.) - пам’ятки містобудування та архітектури місцевого значення, пам’ятки археології – Городища ІХ-ХІІст. в м.Устилузі; пам’яток історії місцевого значення - могили радянського прикордонника Пархоменка І.І., могили братської радянських прикордонників, могили радянського прикордонника Земнухова Т.М., пам’ятника радянським прикордонникам    3-ої застави, які знаходяться в с. Парховенкове та пам’ятника Герою Радянського Союзу В.В.Петрову  в с.Амбуків з проектами договорів.

  - Протягом 2008 року проведено паспортизацію пам'яток дерев'яної сакральної архітектури місцевого значення за кошти обласного бюджету. Зокрема, паспортизовано Церкву Різдва Богородиці села Сусваль, Василівську церква у Красно ставі, Христовоздвиженську в селі Хворостів;, Покровську церкву в Бобичах, Соборобогородицьку в Микуличах, Хрестовоздвиженську в населеному пункті Чесний Хрест, Петропавлівську церкву в селі Вощатин та Симеонівську в Суходолах, - резюмувала Галина Руденчук. - Виготовлено паспорти для пам'яток історії та науково-проектну документацію з визначення меж територій даних пам'яток історій та встановлення охоронних зон Будинку, в якому жив і працював І.Ф.Стравінський в м.Устилузі та Могили жертвам фашизму в селі П'ятидні.  Також за обласні кошти у 2013 році виготовлено паспорт на пам’ятку історії місцевого значення - Довгочасна вогнева точка.

  Також відділом культури та туризму райдержадміністрації до 25 червня планується провести інвентаризацію пам’яток культурної спадщини місцевого значення (історії, архітектури монументального мистецтва, археології), які знаходяться на території району з метою виявлення пам’яток, які станом на момент проведення інвентаризації зруйновані, або втратили предмет охорони та, згідно статті 15 Закону України «Про охорону культурної спадщини», не підлягають занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток  України.

  Відділ з питань внутрішньої політики та інформаційної діяльності апарату райдержадміністрації

   

  Переглядів 126
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Володимир-Волинська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Володимир-Волинській райдержадміністрації.
  Адреса: 44700, м.Володимир-Волинський, вул. Небесної Сотні, 3, т.24467, E-mail: post@vvadm.gov.ua
  © 2014 vvadm.gov.ua