Версія для друку
Вівторок, 30 липня 2019 14:32

30 липня міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

Одним із численних порушень прав людини в сучасному світі є злочин, який має назву торгівля людьми і є однією з галузей кримінального бізнесу, що розвивається стрімкими темпами. Ця проблема є актуальною для кожної країни, в тому числі для України, зокрема, для західного регіону, де фактор міграції досить значний. Аби не стати жертвою цього злочину, важливо знати основні аспекти та дотримуватись певних правил.

З цією метою, в рамках всеукраїнської інформаційної кампанії Володимир-Волинською міськрайонною філією Волинського обласного центру зайнятості спільно з управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації 29 липня для безробітних громадян та незайнятого населення Зарічанської ОТГ проведено семінар на тему «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці». Учасників заходу ознайомлено з можливими наслідками зовнішньої нелегальної трудової міграції, перевагами легального працевлаштування, правовим захистом громадян, які перебувають за кордоном.

Головний спеціаліст управління соціального захисту населення райдержадміністрації Світлана Котелюк розповіла присутнім про те, як набути статус постраждалого від торгівлі людьми для отримання  матеріальної допомоги та медично-психологічної реабілітації.

До слова, для запобігання торгівлі людьми, а також захисту прав осіб, постраждалих від торгівлі людьми та надання їм допомоги,  діє Державна соціальна програма протидії торгівлі людьми на період до 2020 року.

В Україні надається державна підтримка особам, які постраждали від торгівлі людьми, зокрема, соціальна, медична, правова, освітня та матеріальна.

Крім того, особи, постраждалі від торгівлі людьми, можуть отримати допомогу через мережу громадських організацій, які працюють по всій країні. Звернувшись до організацій, які надають відповідні послуги, постраждалі особи можуть конфіденційно та безкоштовно отримати медичну, психологічну та юридичну допомогу, допомогу із навчанням та працевлаштуванням.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

Переглядів 304