Версія для друку
П'ятниця, 10 квітня 2026 10:27

Взяли участь у дискусійній панелі «Діалог громад з Парламентом»

9 квітня начальник районної військової адміністрації Юрій Лобач, голова районної ради Віктор Хиць, очільники громад району, окремі керівники управлінь та відділів райдержадміністрації взяли участь у засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що відбувалось в онлайн та офлайн режимах, у межах якого пройшла дискусійна панель «Діалог громад з Парламентом».

Серед ключових тем, що були підняті під час спілкування, були:

  • перспективи впровадження адміністрування місцевих податків і зборів;
  • питання цивільного захисту, зокрема евакуація населення, облаштування укриттів та розвиток добровільних пожежних дружин у громадах, а також законодавче забезпечення та державна підтримка цих напрямів;
  • поточний стан місцевих бюджетів, включно з перспективами реверсної дотації та збереження 64% ПДФО у бюджетах у 2027 році;
  • реформування старшої профільної школи: основні виклики та практична імплементація на рівні громад;
  • розвиток міжнародного співробітництва громад і регіонів у 2026-2027 роках.

Під час сесії запитань-відповідей, що стала традиційною під час засідань Конгресу, представники громад поставили народним обранцям актуальні запитання.

Зокрема, їх цікавили щодо можливості підвищення рівня заробітної плати для працівників освітньої та бюджетної сфер, а також необхідності посилення координації між органами влади різних рівнів у процесі ухвалення управлінських рішень, доцільність перегляду адміністративно-господарських санкцій для роботодавців у прифронтових громадах і на тимчасово окупованих територіях та врегулювання питань легалізації і синхронізації державних реєстрів й баз даних з метою підвищення ефективності управління.

Переглядів 24

Галерея зображень